1982 yılında İstanbul Haseki Hastanesinde açılan  Optisyenlik kursunu tamamlayarak, Optik sektörü ile tanışan firmamızın kurucusu Numan Hocaoğlu, sektördeki ilk deneyimini tüm ülke çapında dağıtım ağına sahip, yerli üretim yapan bir gözlük fabrikasının pazarlama departmanında 4 yıl süreyle çalışarak mesleki iş hayatına başlamıştır.

1986 yılının Nisan ayında  Hocaoğlu Optik ithalat firmasını kurmuştur. 1994 yılında çalışma alanını genişletip aile şirketine dönüştürülen şirketimiz, Hocaoğlu Optik Ltd. Şti. adı altında, optik sektöründeki faaliyetlerini halen aralıksız olarak sürdürmektedir.

Firmamız; kuruluşunun 37.ci yılını doldurmanın mutluluğunu Yaşamaktadır.

Firmamız son  yıllarda tüm Dünya’da ve ülkemizde de yaşanılan ticari hayattaki  onca olumsuzluğa rağmen, her zaman ki azim, inanç ve kararla ayakta durabilmek ve sürekliliğini idame ettirebilmenin gayreti içerisindedir. Firmamız, optik ve güneş gözlükleri ithal edip, şirket bünyesinde yapılandırılmış pazarlama departmanı ile, iç ve dış piyasadaki  alıcılara toptan olarak satışını  yapmaktadır.

Firmamız; DANIEL MINK, MUNNICH, HOOPTIC ve FALCONERI olmak üzere, ülkemiz de tescilleri firmamıza ait 4 markanın satışını yapmaktadır. 3 markamızın ithalat ve 1 markamızın yerli üretim olmak üzere, 3000 den fazla numunesi mevcut olan markalarımız, 4 değişik pazarlama ekibimiz aracılığı ile, ülkemizin dört bir yanında ki; optisyenlik müesseslerine periyodik seyahatler düzenleyerek pazarlamasını yapmaktadır.

Şirketimiz kaliteden ve prensiplerinden asla ödün vermeyen yapısı ile daima müşteri ve tüketici odaklı memnuniyeti ön planda tutmayı kendisine amaç edinmiştir.